Menu strony

O firmie CaliVita

 

 Logo CaliVita

CaliVita® International jest dynamicznie rozwijającą się korporacją międzynarodową, wywodzącą się z firmy California Fitness®. Celem powołania do życia CaliVita® International była odpowiedź na zmieniające się oczekiwania nowej epoki, przy jednoczesnym wykorzystaniu sprawdzonych doświadczeń, które przez ponad dziesięć lat były realizowane przez California Fitness®.

CaliVita® International to również oferta biznesowa na prowadzenie dochodowego przedsięwzięcia, co z kolei umożliwia uzyskanie materialnego bezpieczeństwa.

Współpraca z CaliVita® International jest nie tylko możliwością osiągnięcia wysokich dochodów. Biorąc pod uwagę inny aspekt, dla osób pracujących w tym systemie, to znakomita okazja do nawiązywania nowych znajomości, poznawania nowych miejsc i kultur. System Sieci CaliVita® International uczy również, jak zadbać o zdrowie własne, swojej rodziny i przyjaciół. Dzięki nowej filozofii życia i osobistej odpowiedzialności, możemy skutecznie poprawić stan zdrowia i sytuację materialną własną, jak i naszych najbliższych. Jednym słowem, przyjmując z CaliVita® International nowy, nowoczesny styl życia, możemy mieć wpływ na jakość naszego życia.

 

Nasze produkty

Produkty CaliVita® International zostały stworzone przy wykorzystaniu najnowszych technologii, zapewniających najwyższe standardy charakterystyczne dla preparatów farmaceutycznych. Jednocześnie CaliVita® International korzysta z tradycji lecznictwa ludowego, sięgającej kilkuset, a nawet kilku tysięcy lat. Unikalne, a przy tym skuteczne i bezpieczne produkty w naszej ofercie, to wynik udanego połączenia współczesnej nauki i wielowiekowej tradycji. Wśród składników aktywnych naszych preparatów znajdują się witaminy, składniki mineralne, antyoksydanty, aminokwasy, enzymy, niezbędne kwasy tłuszczowe, wyciągi z roślin leczniczych, adaptogeny, substancje wspomagające odchudzanie, błonnik, itd.

Suplementy CaliVita® International mają łączenia chelatowe dzięki czemu mogą być w pełni wykorzystywane przez organizm. Substancje chelatacyjne mają zdolność chemicznego wiązania się z minerałami czy metalami występującymi w przyrodzie a także w ludzkim organizmie. W procesie chelatacji, chelatowania, minerały są tak zmieniane aby były dla organizmu łatwo przyswajalne. Nie ma możliwości przedawkowania minerałów w postaci chelatowej gdyż łącza te są uwalniane przez organizm tylko gdy zachodzi taka potrzeba. Minerały w postaci chelatów posiadają łatwość przenikania przez błony komórkowe.

Preparaty o przedłużonym działaniu zapewniają większą skuteczność i stały poziom substancji w organizmie, nawet przez 10-18 godzin. Odpowiednio dobrana ilość i proporcje składników oraz ich aktywna forma zapewniają maksymalne przyswajanie preparatu przez organizm.

Produkty CaliVita® International wytwarzane są w Stanach Zjednoczonych, przez renomowanych producentów suplementów diety, pod nadzorem amerykańskiej FDA (Food and Drug Administration – Agencji ds. Żywności i Leków). FDA jest naczelną organizacją, zajmującą się kontrolą środków spożywczych i leków. Organizacja ta jest uważana, za najbardziej rygorystyczną na świecie instytucję kontrolującą i opiniującą żywność i leki.

Spełnienie wszystkich warunków dało podstawę Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) do wydania pozytywnej opinii suplementom firmy CaliVita® International.

calivita-FDA

Nasze produkty wytwarzane są również zgodnie z normami GMP (Dobrą Praktyką Produkcyjną), przy użyciu surowców naturalnego pochodzenia. Certyfikat ten zapewnia, że jest prowadzona stała kontrola wszystkich etapów produkcji na wszystkich, kolejnych etapach powstawania produktu (np. gdzie i w jakich warunkach rosną rośliny, w jakich warunkach są suszone, jak przetwarzane, jak pakowane itp.) Tylko spełnienie wszystkich warunków wymaganych przez GMP dla danego produktu daje możliwość ubiegania się o taki certyfikat.

Posiadanie GMP dla suplementów diety oznacza, że to co jest na opakowaniu musi spełniać wymogi w 100 %. Wszystkie podane na opakowaniu składniki muszą się znajdować i nie mogą zawierać zanieczyszczeń.

GMP to zbiór dokumentów opisujących procedury związane z wytwarzaniem produktu, wszystkie certyfikaty do produktów znajdują do wglądu w firmie.

 

Co składa się na jakość produktu?

  • jakość surowców z jakich powstaje produkt,
  • czynniki środowiskowe,
  • bezwzględne przestrzeganie technologii produkcji,
  • higiena oraz jakość maszyn i urządzeń,
  • mycie, dezynfekcja, suszenie, pakowanie,
  • higieny personelu,
  • nadzorowanie prac produkcyjnych i porządkowych,
  • magazynowanie,
  • przechowywanie,
  • dystrybucja produktów.

GMP określa szczegółowe wymogi, jakie powinny być spełnione przez producenta na każdym obszarze i płaszczyźnie. Jeśli jeden z etapów produkcji nie spełnia wszystkich niezbędnych warunków, firma traci certyfikat GMP i wszystkie za tym stojące inne certyfikaty.

W Polsce niewiele jest środków spożywczych oraz leków posiadających tak prestiżowy certyfikat.

GMP(1)

Wszystkie suplementy CaliVita® International znajdujące się w polskiej ofercie, posiadają :

zezwolenia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) – suplementy,

zezwolenia Polskiego Zakładu Higieny (PZH) – kosmetyki,

każda dostawa otrzymuje orzeczenie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (SANEPID) o braku zastrzeżeń.

Każda etykieta jest zaakceptowana przez Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ) a nazwy są zgodne z wymogami polskiego nazewnictwa i Unii Europejskiej. Etykieta przedstawia wszystkie wymagane informacje, dotyczące składu, dawkowania, zawartości opakowania.

 

CaliVita® International zapewnia 100% gwarancji jakości swoich produktów