Menu strony

Otyłość – szokujące statystyki!

Otyłość – szokujące statystyki!

Otyłość jest już chorobą cywilizacyjną. Urząd Statystyczny Unii Europejskiej Eurostat opublikował szokujące statystyki na temat otyłości w 19 krajach europejskich w latach 2008-2009. Polacy znaleźli się w pierwszej dziesiątce najbardziej otyłych narodów w Europie, w tym Panie zajmują dziewiąte miejsce a panowie już nawet szóste.

 

 

Otyłość może prowadzić do niepełnosprawności

 

Odsetek ludzi z problemem nadwagi i otyłości wciąż wzrasta. Najpierw dorabiamy się nadwagi, a potem łatwiej o otyłość. Nadwaga nie powinna być postrzegana tylko jako problem estetyczny, ale przede wszystkim jako poważny problem zdrowotny, prowadzący do wielu innych groźnych chorób min. do nadciśnienia, chorób układu krążenia, wylewu, zawału, miażdżycy, cukrzycy typu II, kamicy żółciowej, wysokich wartości cholesterolu i trójglicerydów, zaburzeń w pracy wątroby, trzustki, serca, poważnych problemów z układem kostnym, stawami, kręgosłupem. To najczęstsze powikłania związane z otyłością, a jest ich jeszcze więcej. Bardzo duża otyłość może nawet prowadzić do niepełnosprawności. Ze względu na te wszystkie czynniki stwierdza się, iż problem otyłości prowadzi do skrócenia oczekiwanej długości życia.

Fast-food przyczyną otyłościNiestety otyłość bardzo poważnie i szybko wzrasta wśród młodego pokolenia i dzieci. Bardzo często wpływ na to ma niezdrowe odżywianie np. “modne” teraz fast food’y ale także domowe, zbyt tłuste i kaloryczne posiłki, zjadane na szybko, wielokrotnie późnym wieczorem. Niestety często powodem otyłości jest niezdrowy styl życia, jedzenie dla zaspokojenia głodu a nie ze świadomością jakości, wartości odżywczych i energetycznych pożywienia, wyrabianie złych nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży.

Więcej na temat tych szokujących danych w artykule pt. “Najbardziej otyłe narody w Europie – polacy w pierwszej dziesiątce”.

 

Jeden komentarz

  1. Wszystko się zgadza , ale jak schudnąć?
    Prawie od 20 lat jestem na jakieś diecie, i nic z tego nie wyszło,dalej mam te swoje kilogramy.Chociaż przedadałam sobie tarczycę i okazało się ,że mam niedoczyność. Jetem w trakcie leczenia.
    Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.